34.8 C
Скопје
20:21 - 15 јули, 2024

(Фото) Ѕирнете во њујоршкиот дом на Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс кој е на продажба: Ќе живеат на Бермудите

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас ја продаваат својата вила во Њујорк, а агенцијата за недвижности објави фотографии од луксузниот ентериер.

Foto: Compass Real Estate

Претходно овој месец, Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас објавија дека нивната куќа покрај реката во приградското село Ирвингтон во округот Вестчестер, Њујорк, е на продажба за 12 милиони долари.

Сместена северно од Њујорк и свртена кон реката Хадсон, куќата има четири ката, осум спални соби и 12 бањи.

На првиот кат има затворен базен, теретана и просторија за рекреација. Голема дневна соба, салон, работна соба, семејна соба и кујна се исто така меѓу просториите што ги има вилата.

Кујната е направена во стил на селска куќа, со ѕидови со бели плочки, мермерни површини, уреди од Miele и златни детали. Двокатната библиотека е обложена со дрвени плочи и има камин на дрва направен од црни тули, како и француски прозорци со кружен врв.
Двојката, која се венча во 2000 година, го купи замокот за 4,5 милиони долари во 2019 година, го реновираа но ги ги зачуваа нејзините оригинални карактеристики од 1920-тите.

„Кога го купив нашиот дом во Ирвингтон, знаев дека нашето семејство ќе сподели многу среќни времиња овде, а ние навистина ги имаме“, изјави актерката за The Wall Street Journal.

Парот поседува недвижен имот ширум светот, а вилата одлучиле да ја продадат бидејќи, како што велат, поминуваат повеќе време на Бермуди и во Европа.

 

 

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....