1.8 C
Скопје
23:40 - 29 март, 2023

(Фото) Вака се забавува Мирослав Илиќ во Скопје: Домашна храна, песна за душа и по некоја солза

Пред денешниот концерт во Скопје, легендатата на народната музика Мирослав Илиќ, вчеравечер беше гостин во елитниот етно ресторан „Рибилимус“ во село Глуво, скопско.

Присутните таа вечер велат дека Илиќ доживеал позитивен шок, а пуштил и по некоја солза кога на кавал му засвирил Гоце од Синтезис и Зоки Хармоника.

„Го погоди во срце, дедо му служел во манастирите во Скопска Црна Гора“, објаснува еден од гостите.

Пејачот иако бил гостин во ресторанот не додржал да не стане и да се фати за микрофон, да запее.

Каква беше атмосефарата вчера во етно ресторанот на „приватната“ забава, видете во продолжение.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....