12.8 C
Скопје
22:24 - 23 април, 2024

(Фото) Пожар во пекарата на партнерот на Јована Јеремиќ: „Беше драматично, пламени јазици до 60 метри“

Синоќа избувна пожар во Грочка, во пекарата на момчето на Јована Јеремиќ.

фото инстаграм

Пожарот настанал од експлозија на плински боци, а по оваа информација од „АС Браќа Станковиќ“ се огласија за српско „Ало!“ со званично соопштение, кое го потврдија официјално српските медиуми.

Повредени нема, а пожарот го изгаснале четири противпожарни возила. На социјалните мрежи се појави видео од пожарот.

– Беше драматично, пламените јазици се искачија и до 60 метри, затоа што гореше брдото! За среќа нема повредени, сите се добро – изјавил изворот близок до бизнисменот за српски за „Телеграф“.

Јована ја потврди информацијата во српските медиуми.

 

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....