6.8 C
Скопје
06:19 - 4 март, 2024

(Фото) Поранешниот на Пријовиќ ги отвори вратите на својот ултра-луксузен дом: Синот на Љуба Перуќица ужива како султан

Популарниот пејач Љуба Перуќица, кој е познат и како поранешно момче на моментно најголемата регионална ѕвезда Александра Пријовиќ, ги отвори вратите на својот дом и го покаже целиот луксуз во кој живее. Особено, удобностите во кои ужива малиот Алексеј.

Перуќица и неговата сопруга Катарина неодамна станаа родители на малиот Алексеј. Како што истакнува пејачот, откако го добиле првото дете, сè му е подредено на детенцето и семејството.

А колку со нетрпение го чекале, покажува фактот што дури и собата на синот била целосно подготвена пред да се роди.

„Најголем сон ми беше да се остварам како родител и тоа се случи. Сега се на сцена оние слатки маки, но морам да нагласам дека тоа е една посебна емоција каква никогаш во животот не сум почувствувал претходно. Не знам колку пати на ден на своето дете му кажувам дека го сакам најмногу на свет. Тоа е навистина нешто неописливо“, вели пејачот.

Пејачот окрива дека и со радост на сопругата ѝ помага околу грижата за малиот наследник. И дека менувањето пелени му се стандардна дневна навика, пренесува српски Свет.

„Обично дежурам навечер, околу три или четири часот наутро. Тоа е моментот кога гледам да го преземам бебето, бидејќи мојата сопруга го превзема околу девет часот наутро и сакам да ѝ помогнам, бидејќи е доста тешко кога сум цел ден отсутен од дома поради работа“ – изјави Љуба.

Собата на синот на Љуба Перуќица блеска од луксуз и удобност.

 

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....