5.8 C
Скопје
05:08 - 4 март, 2024

Карлеуша повторно ги прозва колегите на Инстаграм: Ги спомна Лукас, Чола, Брена, Александра Пријовиќ, кој е тука ѕвезда?

Јелена Карлеуша уште еднаш објави опширен статус на Инстаграм, во кој ги „исмејува“ колегите од естрадата.

Нејзиниот статус предизвика огромни реакции и коментари во јавноста на социјалните мрежи.

„Дали сметате дека некој кој цел концерт пее туѓи песни (зашто свои нема или ги има премалку за концерт) треба да се нарекува музичка ѕвезда или не?“, праша Карлеуша во објавата и нападна – “Народот доаѓа како во кафана на мега микс“.

Поединци мислат дека Карлеуша, преку оваа објава на Инстаграм, ја прозвала и колешката Александра Пријовиќ, моментално најуспешната жена на регионалната естрада, која ги полни арените низ регионот до последно место со повеќе последователни концерти. Причината за тоа е што Александра Пријовиќ на нејзините концерти ги пее своите големи хитови, но ги пее и хитовите на Парни Ваљак и Тајчи, а на сцената ги донесе и колегите и пријателите – Лепа Брена, Јелена Розга, Теа Таировиќ, Сања Вучиќ … и со нив ги испеа во дует нивните хитови. Сепак, Карлеуша беше заобиколена.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....