5.8 C
Скопје
21:01 - 6 декември, 2023

(Фото) Новак Ѓоковиќ направи хаос на концерт на Хаусер: „Растури“ на саксофон

Популарниот хрватски виолинист Стјепан Хаусер одржа концерт во белградска Арена, а во публика биле неговите фанови – Новак и Јелена Ѓоковиќ. Пред почетокот на концертот Јелена и Новак се сретнале со музичарот.

Новак на повик на Стјепан излегол на сцената и добил голем аплауз од публиката. Потоа следувало изненадување – Ноле го зел саксофонот во раце и свирел со Хаусер.

Фотографите и видеата кои кружат на социјалните мрежи ја претставуваат фантастичната атмосфера од настанот.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....