9.8 C
Скопје
01:15 - 27 февруари, 2024

(Фото) Незаборавен луксуз на свадбата на принцот Абдул Матин од Брунеи: Оваа убавица го освои срцето на најпосакуваниот ергн во Азија

Свадбата на, до неодамна најпосакуваниот ерген во Азија ќе трае до 16 јануари. А официјалната свадбена церемонија веќе се одржа.

Се венчаа принцот Абдул Матин, 32-годишен член на кралското семејство на Брунеи и неговата 29-годишна свршеница Аниша Росна. Официјално, свадбените веселби ќе траат 10 дена и ќе завршат на 16 јануари. Принцот на својот Инстаграм веќе сподели фотографии од луксузната церемонија во главниот град Бандар Сери Бегаван, пишува Elle.

Свадбената церемонија се случува по сите обичаи и традиции. Прво, семејството ја нанесува миризливата паста на рацете на младенците и им посакува среќен, плоден и богат семеен живот.

На церемонијата Абдул Матин и Аниша се појавија во традиционална црвена облека. Главата на Аниша беше украсена со огромна златна круна, а беше и покриена со црвен превез. Потоа беше отстранет превезот, откривајќи го нејзиното лице и луксузниот накит во преден план.

инстаграм

Невестата носеше масивни златни алки на зглобовите, а својот изглед го комплетираше со црвени чевли на високи потпетици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mateen (@tmski)

Пред овој ден, Аниша веќе покажа две луксузни венчаници. Облечена во традиционална брунејска облека со покриена глава, таа го покажа својот голем дијамантски веренички прстен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Teh Firdaus (@tehfirdaus)

А во бел фустан од тантела со бел превез, таа ги прегледа свадбените подароци и позираше за официјални фотографии.

инстаграм

Прославите ќе траат до среда, а финалето на свеченоста ќе биде банкет, на кој се очекува да присуствуваат членови на кралски семејства од целиот свет.

Принцот Абдул Матин бил еден од најпосакуваните ергени во Азија и во светот пред да ја запознае својата невеста, иако малку се знае за тоа како се развивала нивната врска. Принцот Матин е четвртиот син и десеттото дете на султанот Хасанал Болкиах (77) и неговата поранешна втора сопруга Маријам Абдул Азиз (67).

Матин е шести во редот за тронот, но можеби најпопуларниот член на семејството, кое е познато по своето чудесно богатство и скандалозните лудории. На пример, чичкото на Матин имаше цел харем, за кој една од жените од харемот напиша книга.

инстаграм

Принцот е опишан како пријатен млад човек, вешт поло играч и успешен коњаник. Тој моментално служи како пилот на хеликоптер во воздухопловните сили на Кралството Брунеи и има чин мајор. Матин често го придружува својот татко на патувања во странство.

Аниша Росна потекнува од семејство на дипломати, нејзиниот дедо бил советник на султанот. Аниша е претприемачка кој аводи компанија за свилена облека Silk Collective, но има и компанија за планирање одмори.

 

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....