33.8 C
Скопје
16:07 - 24 јуни, 2024

(Фото) Мајкл Бубле и Луисана Лопилато родители по четврти пат: Девојчето доби симболично име

Четврто детенце за популарниот пејач и музичар Мајкл Бубле и глумицата Луисана Лопилато, а веста ја објавија самите „нови“ родители, на социјалните мрежи, каде споделија фотографија од малото стапало на девојчето кое го држат во раце:

„Од љубовта доаѓа живот, светлина и таа… нашето бебе Сиело Јоли Роуз Бубле. Конечно пристигна во нашите животи со твоите 3, 8 килограми, му благодариме на бога за овој бесконечен благослов, те сакаме. Ное, Елијас, Вида и твоите мама и тато!“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

Убавата Луисана Лопилато, која е позната како Миа Колучи од аргентинската хит-серија, често споделуваше фотографии со нејзиниот нагласен стомак за време на бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

Името на девојченцето Сиело (односно Чиело) носи голема симболика – во превод на македонски тоа би значело небо, односно дар од небото, од бога.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....