18.8 C
Скопје
20:14 - 5 октомври, 2022

(Фото) Која е новата девојка на Леонардо ди Каприо – 22 годишна богаташка од Украина

Американскиот актер Леонардо ди Каприо се забавува со 22-годишната манекенка од Украина, Марија Берегова.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Beregova✨ (@maria.beregova)

Медиумите низ светот пишуваа за разделбата на 47-годишниот глумец Леонардо ди Каприо и 25-годишната Камила Мороне по четири години романса.

Но сега се појавија информации дека актерот е во нова врска повеќе од еден месец. Уште во јули бил фотографиран со девојката, 22-годишната украинска манекенка Марија Берегова. Парот влегол во објективите на папараците додека се релаксирал на јахта во Сен Тропе.

Познато е дека 22-годишната Марија Берегова е ќерка на влијателен украински бизнисмен и наследник на фармацевтски бизнис. Девојката пораснало во Швајцарија, а моментално студира во Велика Британија. Таа неодамна се развела од 30-годишен арапски бизнисмен. Нејзиниот поранешен сопруг се занимава со недвижнини и мода во Монако и е внук на Муамер Гадафи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Beregova✨ (@maria.beregova)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Beregova✨ (@maria.beregova)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Beregova✨ (@maria.beregova)

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....