17.8 C
Скопје
21:50 - 15 април, 2024

(Фото) Кејт Мидлтон прекрасна во црвено „од глава до пети“: Моден изглед во износ од 5.000 фунти

Принцезата од Велс Кејт Мидлтон се појави во јавноста во црвен костум на Александар Меквин, пренесува Дејли меил.

Минатиот понеделник, 30 јануари, се одржа настан во Лондон организиран од страна на Центарот за рано детство на Кралската фондација, основан од Кејт Мидлтон во јуни 2021 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Royal Addicted (@royaladdicted_new)

Настанот беше темпиран да се совпадне со лансирањето на новиот проект наречен „Обликување на нас самите“, кој има за цел да го привлече вниманието на раното детство како критичен период во развојот на детето во возрасна личност.

Принцезата од Велс се појави во јавноста во црвен костум на Александар Меквин (2290 фунти сакото и 890 фунти панталоните).

Модниот изглед го заокружи со чанта од Миу Миу (895 фунти) и црвени чевли на Џанвито Роси (600 фунти).

Таа носеше обетки од локалниот бренд за рачно изработен накит Chalk, во вредност од 70 фунти.

Односно, целиот црвен „од глава до пети“ изглед на Кејт Мидлтон изнесува 4.750 фунти.

Принцот Вилијам, кој ја придружуваше сопругата, беше облечен во темно сино одело, бела кошула и црни лакирани чевли. Неговиот имиџ беше надополнет со црвена вратоврска, повторувајќи ја бојата на облеката на Кејт Мидлтон.

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....