7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) КАТАРИНА ИВАНОВСКА ИМА НОВА ПРОФЕСИЈА: Манекенката се фати за микрофон – ќе ѝ биде придружен вокал на Тамара

Нашата позната манекенка, Катарина Ивановска многу малку открива за својот приватен живот, а на социјалните мрежи воглавно објавува фотографии од дамнешни професионални фотосесии, патувања и секојдневни моменти поминати со пријателите и нејзините деца.

Една од последните објави кои која манекенката ги сподели на  својот инстаграм – профил го привлече нашето внимание.

Фото: Принсткрин/ Instagram

Придружни вокали со Ирена. Ти благодарам Тамара Тодевска за довербата. Огромна беше честа да се пее на исклучен микрофон, стои во описот на фотографијата на Ивановска.

Дали повеќе „нема леб“ од работата како манекенка и модел, па Катарина реши да пропее, макар и пробно на исклучен микрофон или само се работи за шега меѓу двете другарки оставаме Ивановска да ни открие.

Катарина Ивановска е мајка на две деца, синот Вања и ќерката Кира. Недодамна манекенката го прослави својот 33 – тиот роденден, но годините не и можат ништо!

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....