5.8 C
Скопје
22:20 - 6 декември, 2023

(Фото) Јелена Карлеуша возврати на „Ѕвезде Гранда“: „Мртви сте уште од лани“

Јелена Карлеуша одговори на прозивките на Гранд продукција.

Имено, започна емитувањето на новата сезона на „Ѕвезде Гранда“, а во исто време, но на друга телевизија беше емитувана снимка од неодамнешниот концерт на Карлеуша од Белград.

Гранд тврди дека Јелена го фотошопирала графиконот со податоци за гледаност, со што ја „залажувала јавноста тврдејќи дека нејзиниот настап на споменатата телевизија бил најгледан“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

За оние кои не се во тек, Карлеуша и продукцијата на Гранд веќе не се во добри односи.

Да потсетиме, Јелена до неодамна беше членка на жирито на овој музички натпревар.

„Гранд кој испраќа на медиумите соопштенија дека тие биле погледани и ме навредуваат – тоа е тажен но очекуван потег. Во нивните табели бе точно време и минути кога се мери гледаноста, никој веќе не верува. Кој губи има право да се лути, но сами си се виновни. РИП за „Ѕвезде Гранда“, уште од лани“ – напиша Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....