23.8 C
Скопје
12:26 - 14 април, 2024

(Фото) Јелена Ѓоковиќ како што досега не сме ја виделе: Златна секси комбинација за „златната девојка“ на Ноле

На традиционалниот 24-ти Светосавски бал, одржан синоќа во Виена, Јелена Ѓоковиќ се појави во елегантно издание кое остава без здив.

Партнер (во организацијата и финансиската поддршка) на Светосавкиот бал оваа година беше Фондацијата Новак Ѓоковиќ, претставена од сопругата на Новак, Јелена.

Јелена за оваа пригода избра долг фустан во златна нијанса, со длабоко деколте и шлиц на предниот дел на фустанот.

Целиот изглед го комплетираше со едноставна шминка и фризура и сребрени елегатни чевли на мала потпетица.

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....