33.8 C
Скопје
19:15 - 22 јули, 2024

(Фото) Гоца Тржан го прослави 50-от роденден, гала журка за најблиските: Естрадните ѕвезди лудуваа на сплав

Пејачката Гоца Тржан вчеравечер го прослави својот 50-ти роденден, а по тој повод ги собра своите најблиски и огормен дел од естрадата кои ѝ се пријатели. Прославата се одржа на сплав.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pink.rs (@pink.rs)

Гоца за оваа прилика избрала мал црн фустан во кој блесна, па ретко кој би поверувал дека на нејзината торта стои бројката 50.

принтскрин

Со неа беше и нејзиниот сопруг Радомир Раша Новаковиќ, кој цело време ја држел за рака, пренесуваат српските медиуми.

Покрај семејството и пријателите, Гоца на својата прослава собрала и бројни колеги, меѓу кои Зорица Брунцлик и Кемиш, како и пејачката Јелена Томашевиќ.

На роденденот присуствуваа и родителите на пејачката кои ретко се појавуваат во јавност.

принтскрин

Потстуваме дека поп-ѕвездата до неодамна се бореше за потомство, а се веруваше, па дури и се пишуваше на порталите дека ѝ недостига успех на тој фронт за целосна среќа.

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....