18.8 C
Скопје
20:44 - 22 мај, 2024

(Фото) Драгана Мирковиќ направи лом во Италија: За малку не заплака на сцена

Се појави видео од настапот на Драгана Мирковиќ кој се случи во сабота, а еден детаљ посебно привлече внимание.

Пејачката Драгана Мирковиќ неодамна во јавноста објави дека се разведува од сопругот Тони Бијелиќ по 24 години брак. Пејачката денеска на својот инстаграм-профил објави видео кое привлече големо внимание во јавноста.

Имено, таа сподели видео од концерт во Италија, каде во најмала рака, доминираше на сцената. Како што и самата кажа, Италија синоќа гореше, а публиката забележа дека Драгана е поемотивна од кога било, па многумина тоа го поврзаа токму со случувањата во нејзиниот приватен живот, односно, со разводот.

Иако разводот се случува јавно, Драгана Мирковиќ јасно стави до знаење дека ова е единственото нејзино обраќање на оваа тема, а од медиумите побара да ја почитуваат нејзината одлука и да не ја зголемуваат тежината на моментот низ кој поминува целото семејство.

Да потсетиме, поранешниот сопруг на пејачката Драгана Мирковиќ, Тони Бијелиќ е фатен на забава во Виена, каде се релаксирал во клуб со пријателите. На објавеното видео се гледа како Тони ужива во атмосферата, се насмевнува и добро се забавува со музиката. Иако наводно неодамна бил во центарот на вниманието поради организирање друштвени собири во претседателскиот апартман на еден хотел во Загреб, тој сега продолжил да се релаксира во Виена.

Слични објави

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо

(Видео) Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивна техникa-декомпресија на колк

еспресо
Се вчитува....