32.8 C
Скопје
20:36 - 15 јули, 2024

(Фото) Џенифер Лопез се врати во Италија, ни трага ни глас од Бен Афлек: Еве кој ѝ прави друштво

Џенифер Лопез се врати на одмор во Италија, на брегот Амалфи. Според италијанските медиуми, патувањето во Италија требало да биде со Бен Афлек, но наместо него, кој откажал во последен миг, таа била во друштво на пријателите.

принтскрин

„Тоа требаше да биде патување за враќање на бракот на вистинскиот пат, оној со Бен Афлек, кој се чини дека е предодреден да пропадне. Ѕвездата (Афлек), сепак, не ја придружуваше, но и Џенифер не се откажа од релаксирачкиот престој“, пишуваат италијанските медиуми.

принтскрин

Кризата во бракот, засега, изгледа повеќе од потврдена, а во меѓувреме, за што сведочат и фотографиите објавени во неделниот италијански весник „Ки“, поп-ѕвездата уживаше во луксузен одмор на местата на своето срце, каде што престојуваше и лани.

Стануба збро за одмор од една недела, со престој во луксузната вила Тревила во Позитано, каде дивата беше во друштво на најблиските пријатели, а уживале и во миговите на јахта меѓу Соренто, Капри, Прајано и Нерано. Токму тука, всушност, не можела да ја пропушти посетата на познатиот ресторан Ло Скољо (Lo Scoglio), каде поп-ѕвездата била фатена како ужива во вкусен ручек, со вино како придружба на оброкот.

Џеј Ло покажа облеки од секаков вид, покажувајќи се во елегантни модни комбинации, фустани за плажа, деколтирани костими за капење кои ја истакнаа нејзината убава фигура, како и додатоци од секаков вид за збогатување на изгледот. Нејзини доживотни пријатели се токму овие луѓе околу неа – оние кои ја поддржуваат во овој тежок момент.

(Фото) Тамара Тодевска со саканиот на одмор во Грција: Семејни прегратки и уживање на плажа!

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....