5.8 C
Скопје
05:23 - 4 март, 2024

(Фото) Џенифер Лопез го покажа празнично уредениот дом вреден 60 милиони долари: Раскошна елка и златни чинии од Хермес

Пејачката, актерка, продуцентка, дизајнерка и една од најбогатите жени во светот, Џенифер Лопез, на почетокот на јуни се пресели во нивниот нов дом на Беверли Хилс со нејзиниот сопруг,  познатиот актер, режисер и продуцент Бен Афлек.

Конечно го одбраа вистинскиот дом за нив, откако цела година беа во потрага по луксузно живеалиште по нивна мерка. За новиот прекрасен дом потрошиле „скромни“ 60 милиони американски долари.

Станува збор за еден од најприватните имоти во областа, а Џенифер сепак одлучи да сподели дел од својата приватност со повеќе од 253 милиони следбеници на нејзиниот Инстаграм профил покажувајќи како го уредила домот за празничната сезона која следува.

Во видеото актерката ја покажа својата импресивна празнична маса која е поставена во задниот дел од куќата под пространа покриена тераса со голема надворешна кујна, со поглед на огромен надворешен базен и совршено негуван тревник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Рустикалната маса насекаде е украсена со зелени листови од еукалиптус, како и украси од лимон и портокал, додека на средината на масата се поставени бели свеќи во проѕирни свеќници.

Обожавателите на високата мода пак, обрнаа внимание особено на златните и белите чинии на Хермес, кои во зависност од големината чинат од 200 до 500 долари по парче.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....