10.8 C
Скопје
21:06 - 28 февруари, 2024

(Фото) Бред Пит славеше роденден со Инес де Рамон и пријателите: Посебен подарок слика од него и партнерката

Бред Пит организираше забава во чест на неговиот 60-ти роденден (роденденот на актерот беше на 18 декември). Прославата се одржа во Лос Анџелес во ресторанот Mother Wolf, каде холивудскиот актер ги собра своите блиски пријатели. Меѓу гостите секако беше и саканата на Пит, Инес де Рамон.

На забавата им честитале на двајцата, бидејќи Инес и Бред имаат родендени со еден ден разлика (тој е постар од неа 28 години): На 19 декември Инес наполни 32 години. Инаку, двојката рано почна да ги слави празниците, прво во Париз, но навреме се врати во Лос Анџелес за роденденот на Инес.

Холивудскиот актер беше уловен од папараците како го напушта ресторанот со љубовницата и гостите.

твитер

Пит носеше црна кашмирска кошула со златни везови од брендот God’s True Cashmere, кој е во сопственост на актерот и популарната спиритуалка – гуру и дизајнерка на накит Сат Хари. Кошулата е од колекцијата со ограничено издание, дизајнирана од уметникот Томас Хаусаго (кој исто така беше забележан на забавата). Истата кошула како онаа на Пит не е на продажба, но сличен модел во сина боја чини шест илјади долари. Инес пак, за роденденската прослава избра бел мини фустан и чевли од Christian Louboutin.

Гостите на актерот му подарија многу уметнички дела. Меѓу нив има слика со портрет од Пит и де Рамон.

твитер

Изборот на подароци не е изненадувачки: самиот Пит е заинтересиран за сликарство и за уметноста воопшто. Тој еднаш призна дека токму уметничките практики му овозможиле да го преживее тешкиот развод од Анџелина Џоли.

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....