18.8 C
Скопје
16:25 - 18 мај, 2022

Фановите чекаа 13 години: Погледнете го првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на научно-фантастичниот спектакл „Аватар“

Оригиналниот филм беше премиерно прикажан во 2009 година. Потоа стана еден од филмовите со најголема заработка во историјата на кинематографијата дотогаш. Беше номиниран за Оскар во девет категории и доби три од нив – за режија, кинематографија, како и за визуелните ефекти.

Првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на научно-фантастичниот спектакл „Аватар“ во режија на Џејмс Камерон конечно е пред публиката.

За нешто повеќе од 90 секунди од трејлерот, се враќаме во волшебниот свет на планетата Пандора, каде херојот од првиот дел Џејк Сали живее со своето семејство.

Сместен повеќе од една деценија по настаните од првиот филм, „Аватар: Патот на водата“ започнува да ја раскажува приказната за семејството на Сали (Џејк, Натири и нивните деца), неволјите што ги придружуваат и битките што ги водат за да останат живи и трагедиите што ги трпат.

Премиерата е закажана за во декември.

Слични објави

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо

Фановите ја прозваа ќерката на Џони Деп: „Повеќе ги објавуваш градите, отколку што објавуваш за татко ти“

Еспресо
Се вчитува....