20.8 C
Скопје
23:31 - 26 септември, 2023

Џејми Герц е најбогатата актерка на светот, тежи 3 милијарди долари

Џејми Герц, ѕвездата на хоророт „Изгубените момчиња“ од 1987 година е најбогатата актерка во светот со нето богатство од цели 3 милијарди долари.

Герц која е и продуцентка, остави свој печат и во филмовите „Crossroads“, „Less Than Zero“ и „Quicksilver“, како и ТВ-шоуто „Square Pegs“ од 1980-тите, „Twister“ од 1996 година и ситкомот на ABC „The Neighbors“.

Заедно со нејзиниот сопруг Тони Реслер, таа е косопственик на „NBA“ тимот „Atlanta Hawks “.

Со нето богатство од една милијарда долари, вториот најбогат актер во светот е Тајлер Пери.

Ѕвездата на „Seinfeld“, Џери Сајнфелд е трет со 950 милиони долари, додека Двејн Џонсон е четврти со 800 милиони долари.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....