11.8 C
Скопје
23:22 - 29 февруари, 2024

Дарко Лазиќ откри кој го спасил од дрога, и објасни како сè започнало: „За една вечер можев да заработам 5.000 евра, па сите ме ‘сакаа’“

Дарко Лазиќ, поранешен победник на најгледаното музичко натпреварување во регионот „Ѕвезде Гранда“, неодамна откри изненадувачки детали од својот живот.

Популарниот пејач храбро призна дека татко му го извлекол од пеколот на дрогата и дека раната популарност и големата заработка го довела до големи проблеми.

– Откако победив на натпреварот „Ѕвезде Гранда“, на 17 години почнав да заработувам премногу пари и тогаш сè тргна надолу. За една вечер можев да заработам 5.000 евра. Тогаш имав „пријатели“ и сите ме „сакаа“. Не можам да се сетам каде пробав дрога за прв пат, но мислам дека беше на забава – рече Дарко и додаде дека најтешко тоа го поднесувала неговата мајка:

-Мајка ми тешко го толерираше тој период од мојот живот полн со пороци. Татко ми забележа што се случува, ме врати во семејната куќа и ме врати на вистинскиот пат. Се препуштав на пороци и што сега, доаѓам од кафана, а не од библиотека. Сепак, најважно е човек да престане.

Дарко призна и дека е зависен од адреналин, зборувајќи за предизвиците што му се допаѓаат и посочи дека тоа е всушност неговиот најголем порок.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....