20.8 C
Скопје
21:49 - 19 мај, 2024

Браво за пејачот Никола Роквиќ: Ќе пешачи 1 150 км за хуманитарни цели

Пејачот Никола Роквиќ пеш тргнал кон Грција и треба да помине 1 150 километри, а причината за неговата одлука е хуманитарна.

За да им помогне на оние на кои им е потребна помош, тој реши да направи значаен чекор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Barovic (@bojanabarovic)

Никола Роквиќ треба да стигне до Егина, каде ќе се поклони на Свети Нектариј Егински.

Пред да замине тој со семејството ја посети црквата Свети Сава каде се помоли.

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....