20.8 C
Скопје
21:48 - 19 мај, 2024

Астропрогноза за вторник, 23 април: Овните да ги контролираат зборовите, Стрелците да побараат прошка

Овен

Вашата денешна иронија може да навреди некој ваш близок и да ја уништи врската. Бидете помеки во разговорите, не критикувајте и не се шегувајте со другите. Не одговарајте на деловните понуди без размислување и без мерење на сите ризици. Овенот најверојатно ќе влезе во непријатна приказна денес.

Бик

Денот ќе биде интересен и плоден. Бикот го очекуваат многу важни состаноци, дискусии и разговори. Задржете позитивен став, а денешните резултати ќе ве задоволат. Настаните од 23 април ќе го променат вашиот однос кон најблиските. Може да бидете разочарани или вознемирени.

Близнаци

Денес нема да ви биде лесно да направите избор или да се одлучите за нешто. Не ја драматизирајте ситуацијата и не преувеличувајте ја важноста на одлуката. Во тешките работи побарајте совет од блиски луѓе. Избегнувајте недоразбирање или двосмисленост во комуникацијата.

Рак

Добар ден за Раковите, кога соништата можат да се остварат. За денес изберете работа која претходно не ви била позната и направете го само тоа. Ѕвездите се на ваша страна. Во контроверзни ситуации, подобро е да попуштите, да не се судрите со колегите или со раководството.

Лав

Ѕвездите им препорачуваат на Лавовите да не ги потиснуваат емоциите. Подобро е отворено да зборувате за тоа што ве загрижува или што не ви се допаѓа. Во спротивно, насобраните слики ќе ви го расипат расположението. Дури и сложените задачи кои одземаат многу време се на вас денес, не плашете се да преземете нешто ново и непознато.

Девица

Денес, вашата способност за преговарање и наоѓање заеднички решенија е на високо ниво. Можете да го свртите секое преговарање во ваша корист. Искористете го доброто време за да ги решите вашите приоритетни задачи. Вечерта на 23 април, Девиците треба да се одморат, да ја вратат силата и да се забавуваат.

Вага

Добар ден за сите ваши зафати и планови. Сепак, ѕвездите предупредуваат дека денес не вреди да се одржуваат преговори или состаноци: тешко дека успевате да изберете зборови и јасно да ги искажете мислите. Посветете повеќе време на индивидуална работа. Направете убав подарок за вашите најблиски.

Шкорпија

Високото ниво на енергија ќе им овозможи на Скорпиите да решаваат тешки задачи и да ги надминат сите неволји. Не се откажувајте ако нешто не функционира првиот пат, истрајте. Вашите мали желби можат да се остварат без ваше учество. Поминете ја вечерта со семејството.

Стрелец

Денес е добар ден за помирување, за обновување на прекинатите врски. Стрелците можат да се сретнат или да повикаат некој близок, да разговараат искрено и да ги разјаснат сите недоразбирања. Истото важи и за вашите односи со работните партнери. Можете успешно да решавате тешки или непријатни прашања.

Јарец

Ако преговорите или тешкиот деловен разговор не успеат, пренесете ја комуникацијата на неформално место, сменете го стилот на разговор. Шеги, комплименти, дискусија за добри вести на 23 април ќе им помогнат на Јарците да најдат меѓусебно разбирање со своите противници. Денешниот ризик ќе биде оправдан.

Водолија

Можни се потешкотии во комуникацијата со роднините, од никаде може да настанат кавги со саканата личност. Но, со луѓе кои не ги познавате многу, или со колеги, ќе можете да најдете заеднички јазик за речиси секое прашање. Контролирајте ги зборовите: вашата шега или сарказам може да повреди некого и да ја уништи врската.

Риби

Денот е погоден за тешки задачи, за работи кои претходно ви беа невозможни. Не плашете се да ги покажете своите емоции на другите или да направите исповед пред некој ваш близок. Ќе почувствувате олеснување кога ќе споделите нешто болно со пријателите или колегите. Добар ден за Рибите, без разлика што прават.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....