5.8 C
Скопје
22:03 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за вторник, 3 октомври

Овен

На овој ден треба да ги затворите сите „опашки“ што ги влечете и одложувате со денови. Не започнувајте нови работи додека не ги решите старите. Во спротивно и овојпат ве очекува неуспех. Фатете се за работа.

Бик

Судбината ќе ви ги тестира силите. Таа може да ви фрли предизвик со кој ќе мора да се справите сами. Имајте ладна глава за да дејствувате без емоции.

Близнаци

Во разговорите со луѓе, може да се провлечат информации кои ќе ви играат важна карта во рацете во иднина. Обрнете внимание на деталите, тогаш ништо нема да пропуштите.

Рак

Денес можете безбедно да донесете важни одлуки. Интуицијата ќе биде најдобра, па не грижете се за ништо. Слушајте го вашиот внатрешен глас.

Лав

Можеби ќе се чувствувате осамено. Сепак, астролозите ве советуваат да ги избркате негативните мисли. Прифатете ја ситуацијата токму таква каква што е, минливо е.

Девица

Можеби ќе бидете поканети на некој настан. Не го одбивајте ако сакате да се забавувате во друштво на интересни луѓе.

Вага

Поради насобраните афери може да доживеете стрес. Сепак, астролозите препорачуваат правилно да ги поставите вашите приоритети. Само така ќе можете да направите се што е планирано.

Шкорпија

Бидете отворени за нови идеи. Само така ќе можете да се развивате, да стекнете нови знаења и да постигнете нешто. Не стојте на едно место.

Стрелец

Вторник е подобро да се посветите на уметноста. Во креативноста можете да ги откриете вашите нови страни и да создадете нешто неверојатно. Инспирацијата ќе биде со вас цел ден.

Јарец

Луѓето околу вас можат да извршат притисок врз вас. Затоа, треба да внимавате и да не бидете изманипулирани. Подобро размислете за вашите цели и како да ги постигнете.

Водолија

Денот ќе биде поволен за образование, полагање испити и стекнување нови вештини. Фокусирајте се на ова.

Риби

Денеска може да се чувствувате емоционално ранливи. Обидете се да најдете време за релаксација и грижа за себе. Комуникацијата со блиски пријатели може да ви помогне да се справите со вашите чувства.

Паричен хороскоп за октомври: Хороскопски знаци кои ќе се збогатат, а други ќе крпат крај со крај

 

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....