3.8 C
Скопје
17:50 - 5 декември, 2023

Адел го прекина концертот со емотивна порака за Метју Пери: Го сакам она што тој го направи за нас

Адел му оддаде почит на починатиот Метју Пери за време на нејзиниот концерт во Лас Вегас, откако глумецот почина во саботата.

Иако сè уште не е јасно која е причината за смртта на Метју Пери, тој секогаш беше отворен за неговите борби со зависноста од алкохол и наркотици, а особено за тоа отворено зборуваше во неговите мемоари.

Познатата пејачка, која неодамна го откри своето патешествие до трезвеноста, го прекина концертот за да се потсети на ѕвездата на „Пријатели“.

„Секогаш е толку шокантно, особено кога станува збор за некој што те насмеал и кој донел толку многу радост во твојот живот, а не го познаваш“, рече Адел.

„Ова е она што ми е толку чудно, никогаш во животот не го сретнав“.

„Се чувствувам толку тажно поради тоа, особено затоа што не мора да знаете што се случува“.

„Ќе го паметам тој лик до крајот на мојот живот. Тој е веројатно најдобриот комичар на сите времиња“., им рече Адел на своите фанови кои беа присутни на концертот и додаде:

„[Пери] беше толку отворен за неговите борби со зависноста и трезвеноста, што мислам дека е неверојатно, неверојатно храбро“.

„Сакам само да кажам колку го сакам тоа што го направи за нас“.

Смртта на Пери поттикна бројни објави со почит постирани на социјалните мрежи од многубројни учесници во забавната индустрија и јавни личности, а Saturday Night Live посвети дел од емисијата во чест на Метју Пери.

Во меѓувреме, сочувство изразија и актерите од „Пријатели“ и канадскиот премиер Џастин Трудо.

 

 

Слични објави

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо
Се вчитува....