Жестока дискусија на Твитер по признанието на Меган Маркл за абортусот: Имаше голем број критики, а Криси Тајген реагираше!

Меган Маркл (39) завчера го шокираше светот признавајќи дека доживеала спонтан абортус во јули откако се преселила во Америка со принцот Хари.

Profimedia
Profimedia

По болното признание на војвотката од Сасекс, Твитер жареше од коментари, па дури и нејзиното писмо беше критикувано.

Twiter/PrintScreen
Twiter/PrintScreen

На овој коментар реагираше поранешната манекенка Криси Тајген, која исто така неодамна јавно проговори за болната загуба на нејзиниот син.

Twiter/PrintScreen
Twiter/PrintScreen

„Наградата за апсолутна глупост денес му припаѓа на Марко Џанaнџели. Му честитам на овој piece of s**t, напиша Тајген како одговор на твитот на Џананџели и подоцна го избриша. Набргу откако го избриша својот твит, Криси се врати на платформата и напиша: „Извинете, заборавив дека се обидувам да бидам пољубезна“.
Слични објави

Продавала пилиња на пазар! Ова не сте го знаеле за снаата на Цеца! (ФОТО)

Igor

УБАВИНИТЕ НА ДИВИОТ СВЕТ: Најкоментирани фотографии на научно-историскиот музеј (ГАЛЕРИЈА)

Igor

ФОТО | Трендови кои повеќе нема да се носат: Овие работи нема да зачекорат на модната сцена во 2021 година!

Еспресо

ЦЕЦА СЕ ВРАТИ ВО ЖИТОРАЃА: Еве како изгледа куќата во која растела (ФОТО)

Igor

Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Igor

Познатите во изолација ги бојат косите розеви и сини: Еве како тоа изгледа! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

15 − 11 =

Слични објави

Вкусен ручек со богат вкус – Тестенини со зеленчук и павлака

Igor

Манекенката му скокна во раце, а тој едвај и ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВИДЕО: Феноменален трик – Правете го ова секоја ноќ пред спиење и ќе се будите со совршени локни!

Еспресо

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Еспресо

Не е лесно да се соработува со Бијонсе! (ФОТО)

Еспресо

Супертрик: Еве како без мака да ги отстраните налепниците од теглите!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian