36.8 C
Скопје
18:17 - 19 јули, 2024

(Видео) Ова песна ја одбила, а кога ја снимила настанал хаос! Тијана Дапчевиќ за хитот кој ѝ го промени животот!

Пејачката Тијана Дапчевиќ повеќе од две децении е на јавната сцена, а својата кариера ја градеше исклучиво на музика, без никакви скандали.

Неколку нејзини стари песни и денес се големи хитови, а песната „Земја на моите соништа“ (Zemlja mojih snova) ѝ ги отвори сите врати. Тијана сега откри дека воопшто не сакала да ја снима оваа песна која ѝ донела најголема популарност.

– Не знам дали знаете за приказната дека воопшто не сакав да ја снимам таа песна. Кога Драган Брајовиќ Браја ми ја отсвири таа песна на гитара, кога го отпеа тој текст… „Што е ова, некој брза? Дали си нормален, јас сум пејачка, ми треба некоја монументална балада, па о, а, па висина…“ Тој вели: „Ти Тијана, нема од тоа леб да се најадеш, еден низ друг”. Велам: „Не ми паѓа напамет“ – почнала таа во една емисија, а потоа додала:

– И, добри два месеци тие ме убедуваа дека треба да го снимам тоа „Снимај, што, ништо не губиш, океј, ја снимив таа песна со Срѓан Моби (Чолиќ, од „Моби Дик“) во студио за 20 минути. Буквално, влегов во глувата соба, цапа, цапа, здраво, довидување, пријатно, супер. И сега треба да се снима видеоспот. Сега и музичкото видео треба да се снима, па зошто? – била изненадена Тијана, а потоа продолжила со зборовите:

– „Но оваа песна заслужува да има спот“, океј, ако имаш вишок пари, нема проблем, ќе го снимаме и тој спот. И им благодарам за сето тоа, бидејќи да не го снимав… Не знам каде би била сега. Веројатно би била професорка по виолончело – раскажала таа во поткастот „Драги Браво“.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....