18.8 C
Скопје
16:32 - 20 април, 2024

(Видео) Ѓоко Таневски ја најде родената сестра по 45 години: „Сега ми е најважна фамилијата“

Македонскиот пејач Ѓоко Таневски неодамна гостуваше во емисијата „Нешто конкретно“, кој е авторски проект на водителката Снеже Велков.

Меѓу другото, пејачот проговори за емотивната ситуација во неговото семејство, односно дека ја пронашол неговата родена сестра по 45 години.

„Ја пронајде сестра ти после многу години…“, го започна разговорот Велков.

„Да, после 45 години. Родена сестра од мајка и татко“, одговори пејачот.

Водителката го праша дали знаел дека таа постои.

„Па, некое време не знаев. Отпосле дознав. Првично не можевме да ја најдеме, па ја најдов. И така, сега живемее како никогаш да не сме биле разделени“, објасни Таневски.

На прашањето што му промени тоа во животот, тој одговори: „Сега дознав дека фамилијата ми е најважна. Дознав колку е важно да имаш некого за кого ќе се бориш. Сега имам уште еден член за кого сакам да се борам. И не само сестра, туку имам и внуци. Не знам, се збогативме…“.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....