Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Деновиве Балканот е потресен од скандалот кој изби во Србија, откако неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ – сопственик на угледно училиште за глума во Србија. Една од нив е и младата актерка Милена Радуловиќ (26).

По многуте реакции на социјалните мрежи, се огласи и нашата позната актерка Весна Петрушевска која пред неколку години се соочи со слична животна драма, откако во јавноста сподели за хоророт кој го доживеала нејзината ќерка.

Instagram
Instagram

Весна со објавата на својот фејсбук-профил и инстаграм-профил застана во заштита на младата српска актерка и жестоко го обвини предаторот.

Милена има 26 години, глумица е (патем одлична ) со својата изјава дека била сексуално злоставувана од својот учител по глума е повеќе од храбар чекор. Доста со глупавите прашања: Зошто сега? Само жртвата има права да одмолчи! Само жртвата има право да одлучи кога ќе сака да каже! Приказната е монструозна и со длабоки и немерливи последици. На крајот, Милена е извонредно општествено одговорна личност. Нема компромис за предатори, дали тој бил учител по глума (што ја прави оваа околност многу страшна затоа што децата сонуваат и учат на актерска игра) или било која друга професија. Педофилот нема професија“, напиша Петрушевска.

Instagram
Instagram

„Изопаченоста и нивната потреба да се задоволат сексуално е посилна од макар малата помисла на нивните жртви кои во голем процент завршуваат со самоубиства. Тоа се бројките! Во животот на жртвата се преплетуваат несигурност, недоверба, секогаш се сомничави дали се доволно добри, преземаат улога на виновни (знаејќи дека не се)… ниту една жртва на педофил не е виновна, тој само ја искористува својата предност. Браво за @mileena_radulovic и за овие работи треба гласно да се зборува и кај нас. Не пукнавте со наслови (читај интервјуа) за полусветови! #stoppedofilia“, додаде Петрушевска.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Душко Тошиќ веќе не ја следи Карлеуша на Инстаграм: Објави фотографија со друга жена

Igor

Почина актерката Тања Робертс, една од девојките на Бонд

Еспресо

ФБИ открива: Кој хороскопски знак е најголем сериски убиец?

Igor

Интервју со жртвата на актерот Горан Јевтиќ, Лука: Не сум единствен, тој сексуално вознемируваше уште две момчиња

Igor

Емина Јаховиќ за првпат прозборе за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

11 + Шестнаесет =

Слични објави

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor

Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Igor

Тајната позади совршениот изглед на Џеј Ло!

Еспресо

Српската пејачка Каја облече мини-фустан, а градите во секој момент ќе испаднат надвор! (ФОТО)

Српската пејачка во секси бикини го покажа своето совршено тело (ФОТО)

Igor

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian