Џим Кери сподели „анти-Трамп“ честитка за својот роденден

Џим Кери во неделата на својот твитер-профил сподели што си посакува на својот 59-ти роденден. Комичарот овие денови е актуелен на социјалните мрежи со своите политички, „анти-Трамп“ илустрации.

Се чини дека Кери е навистина инспириран, само во јануари тој на својот твитер-профил објави веќе седум илустрации како остра критика упатена кон администрацијата на Трамп и радикалистите кои предизвикаа немири во Вашингтон на почетокот на овој месец.

twitter
Twitter

Овојпат, актерот теши да не ги почести своите обожаватели и следбеници со толкување на политичката состојба во пресрет на заклетвата на Џо Бајден како 46-ти претседател на Америка.

Twitter
Twitter

Денес сум 59 години млад“, напиша Кери во неделата, заедно со фотографија од Капитол Хил.

Кога ќе ги дувнам свеќите, ќе си посакам да се стави крај на пандемијата,  да видам што помалку Американци кои си ги продаваат своите души за куп лаги и Републиканската партија и еднаш засекогаш, да ги исчистат своите редови од бели шовинисти!“, напиша Џим Кери на својот твитер-пофил.

Twitter
Twitter

Ах… и еден од моите подароци да биде маршмалоу „Zing“ играчка“, актерот додаде мала шега, во негов стил.

Twitter
Twitter

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Гоца Тржан откри колкупати водела љубов за 24 часа! Амиџи остана занемен (ВИДЕО)

Igor

Анастасија Ражнатовиќ отворено проговори за љубовниот живот на Цеца: Едвај чекам да се омажи!

Васко Спасоски

Видео хороскоп 31 јули 2019, среда

Igor

Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Igor

Горан Пандев: „Ти си нашиот живот, среќен роденден љубов моја!“ (ФОТО)

Igor

ФОТО | Се слави во домот на семејството Живојиновиќ: Погледнете каков подарок доби Лепа Брена од Боба за годишницата од бракот!

Васко Спасоски

Остави Коментар

дваесет + четиринаесет =

Слични објави

Јелена Карлеуша од Турција ни испраќа жешка фотографија – позира топлес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Александра Пријовиќ позираше во фустан со големо деколте (ВИДЕО)

Еспресо

Меган Маркл во кошула од 29 евра ѝ даде лекција по мода на Кејт Мидлтон! Ракавицата е фрлена (ФОТО)

Еспресо

Шерон Стоун: „Ме удри гром, одлетав преку целата кујна и удрив во фрижидерот – среќна сум што преживеав“

Еспресо

Урнебесно: Тино и Атанас како Заев и Мицкоски во Еден на Еден (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пејачката Маја Оџаклиевска се прости од естрадата: Уморна сум од се!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian