19.8 C
Скопје
02:24 - 16 јули, 2024

„Со поглед ни црташ насмевка“: Синот на Павле и Ирина Камилоски наполни една година

Пејачот Павле Камилоски и планинарката Ирина Дишовска му направија голема роденденска забава на синот Јосиф, кој вчера (18 јуни) го прослави првиот роденден.

Тие се одлучија за тематска забава, инспирирана од долгометражниот анимиран филм „Кралот лав“, која ја направија во еден познат скопски ресторан. Целиот простор бил декориран со мотиви на џунглата, плишани лавови, украси со ликот на Симба и многу балони.

Среќните родители споделија повеќе видеа и фотографии од прославата и ја пренесоа велата атмосфера и дружењето  со гостите.

Фото: Инстаграм/Павле Камилоски
Фото: Инстаграм/Павле Камилоски

Ирина објави и фотографии од својот сопруг и синот, а притоа напиша и емотивна порака.

„Со погледот ни црташ насмевка. Ти си утрото што го чекам. Ти си сонцето што ми свети и ме грее во денот.

Ноќта што ја чувам себично од другите, во ситните саати додека те гледам како спиеш. Кротко јагне мое.

Не можев да замислам какво е чувството да сакаш човечко битие кое е пола ти, пола твојата најголема љубов. И тогаш се роди ти.

Нашиот Јосиф. Мојата снага и најголема слабост. Најсреќен роденден! Те сакам,“ напиша таа.

Фото: Инстаграм/Ирина Дишовска

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....