19.8 C
Скопје
02:22 - 16 јули, 2024

(Фото) 14 години од свадбата: Андријана Јаневска одбележа важен јубилеј со саканиот Гино

Македонската пејачка Андријана Јаневска (42) и нејзиниот сопруг, музичарот Драган Гиновски – Гино (57), денеска ја одбележуваат 14-годишнината од нивната свадбена прослава.

За да го одбележи овој убав јубилеј, Јаневска сподели неколку фотографии од свадбената фотосесија, направена во црквата Св. Димитрија.

„На денешен ден пред 14 години бев невеста. Со Гиновски се венчавме во црквата Св. Димитрија, а игравме оро во ресторан Имес.

Имес не постои, ама ние си тераме“, напиша таа во описот на фотографиите.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....