19.9 C
Скопје
17:43 - 18 мај, 2022

СИНОТ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ВО ТЕШКА МЕНТАЛНА СОСТОЈБА: Не разговарал со никого, не излегувал од дома

марина милан

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ од смртта на неговата мајка и нејзиниот погреб, не разговарал со никого и не излегувал од дома, а неговиот татко Александар Фута Радуловиќ како што пишуваат српските медиуми бил сериозно загрижен за здравјето на неговиот син, пишува „Република“.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Марина Туцаковиќ – „Мајката“ на најголемите балкански хитови

Како што е наведено, дури по погребот и неколку дена подоцна, тој станал свесен за сè што се случило, а потоа од тага за неговата мајка што ја сакал најмногу, паднал во еден вид депресија.

(ФОТО+ВИДЕО) ЌЕ ЖИВЕЕШ ВО СТИХОВИТЕ: Најголемите ѕвезди од Балканот се збогуваат од Марина Туцаковиќ

„Беше силен и се држеше стоечки до погребот, но како дури тогаш да стана свесен што се случи. Многу му е тешко, многу ја сакаше својата мајка, страдаше затоа што таа многу се мачеше, и не можеше да ѝ помогне на кој било начин и да ја спаси. Понекогаш пие некоја таблета за смирување, но ништо не помага. Тој е голем емотивец и имаше многу лоши периоди додека Марина беше болна. Прво го загуби својот брат, сега неговата мајка, татко му и тој останаа сами. Фута добро се држи, но и нему не му е лесно“, вели извор близок до семејството Радуловиќ и додава:

КОЈ Ѝ ДОЛЖИ 90.000 ЕВРА НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ? Синот не се откажува од долгот

„На Фута му е непријатно поради скандалот што се случи на погребот на Марина, сакаше достоинствено да се збогува со сопругата во кругот на најблиските пријатели и соработници. Му замери што беше толку директен, но не му беше лут на својот син. Па, го разбира, свесен е колку го болеше неправдата направена кон неговата мајка, колку должници останаа зад Марина, колку некои се преправаа дека се нејзини пријатели, но повторно тој не се согласува со таа постапка. Сега тој е фокусиран само на тоа да му помогне на својот син да се извлече од тагата за неговата мајка. Знаете дека порано имал проблем со зависност од дрога, а најголемиот страв на Фута е да не побара утеха повторно во тоа.

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....