19.8 C
Скопје
06:10 - 24 септември, 2023

Северина по монструозното убиство во Градачац: „Научете ги ќерките да се тепаат, државата ја боли ….“

Хрватската пејачка Северина на социјалните мрежи објави фотографии од неколку написи од регионалните медиуми по грозоморното убиство во Градачац, а потоа и фотографија на која пишува: „Стоп за фемицидот“.

Како реакција на монструозниот чин Северина сподели и илустрација на српската уметница Валентина Талијан, која веќе некое време кружи на социјалните медиуми, а на која порачува:

„Научете ги ќерките да се тепаат, државата ја боли ….“

Младата Низама Хеќимовиќ во петокот беше претепана, а потоа убиена од својот партнер Нермин Сулејмановиќ, кој сето тоа го пренесуваше во живо на Инстаграм.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....