38.8 C
Скопје
16:52 - 19 јули, 2024

Познатата српска пејачка стана мајка на 52 години: „Се борев до крај“

Пејачката Сања Малетиќ по долга борба за потомство се породи на 52-годишна возраст.

Пејачката не криеше дека се свртела кон опцијата ин витро за да стане мајка. Таа и нејзиниот сопруг во неколку наврати оделе на ин витро оплодување, но досега тоа било неуспешно.

Пејачката еднаш изјави дека е подготвена за патување во Прага, но се откажала во последен момент поради здравствен проблем. Имено, Сања боледува од болеста Хашимото (автоимуна болест каде клетките на имунолошкиот систем го напаѓаат и уништуваат ткивото на тироидната жлезда), што ја спречува да прави многу работи, приватни и деловни.

„Се додека дишам, се додека има некаква шанса од Бога и природата, тука сум и нема да се откажам. Јас и мојот сопруг се обидовме неколку пати, не успеа. Во денешно време животот е брз, човек нема време да плаче и да се разболи кога ќе се врати дома од болница, туку веднаш мора да продолжи понатаму и да заврши други работи, други обврски“, изјави таа во една прилика за медиумите.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....