39.8 C
Скопје
16:27 - 19 јули, 2024

(Фото) Вељко и Богдана Ражнатовиќ го крстија синот: Се појавија слики од интимната церемонија

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ денеска во црквата Свети Сава го крстија третиот син Исаија.

Церемонијата беше интимна, па на крштевката присуствуваа само кумот и родителите, Вељко и Богдана, како и нивниот најстар син Жељко. Гордата мама облече бел фустан, додека Вељко беше целиот во црно.

Фото: Скриншот

Да потсетиме, Вељко и Богдана неодамна го добија третото име Исаија, а како што пишува Курир, на својот син токму тоа име го дадоа по познатиот игумен на манастирот Илиње од Шабачката епархија. Вељко на овој начин сакал да му покаже голема почит и благодарност на овој монах и свештеник, бидејќи пред десет години поминал неколку месеци со него во манастирот

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....