Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Познатата британска водителка Лизи Кунди, неодамна јавно зборуваше за трауматичните последици со кои се соочила по последната естетска корекција, кога малку недостигало да го загуби видот.

Славната 51-годишна водителка призна дека невнимателно и без претходно истражување направила операција за подмладување.

– Се чувствував уморно и депресивно, а еден пријатели ми рече: Да, изгледаш прилично изморено, зошто не пробаш со филери околу очите? Тоа може да те подмлади за 10 години. Не размислував многу за тоа, само помислив дека е добра идеја. Тоа беше идиотска одлука која ја донесов во тежок момент, кога само сакав веднаш да изгледам помладо и поубаво – објаснува Лизи.

Фото: Профимедиа

Таа практично веднаш по самиот третман почувствувала дека нешто не е како што треба, очите веднаш и потекле, исто како да имала алергиска реакција.

За среќа, Лизи веднаш побарала помош од врвен доктор, па успеала да си го сочува видот, но потоа сакала отворено да зборува за своето искуство за да ги предупреди и другите жени.

– Утрото по операцијата мојот вид беше целосно замаглен и почнав да паничам. Помислив дека сум го загубила видот. Очите ми беа толку надуени, бев преплашена. Повикав пријател кој познава специјалист за отстранување на филери. Откако му испратив слики од очите, тој ми рече веднаш да одам кај него. Буквално чувствував како очите да ме печат одвнатре – се сеќава водителката на ова непријатно искуство.

– Докторот ми рече дека мора се да се отстрани и дека тоа може да ме повреди, но јас немав проблем. Штом го вбризга растворот за растворање, веднаш забележав разлика. Ми се врати видот во нормала за само неколку минути. Навистина имав среќа да го зачувам видот и сакам да ги предупредам другите – додава водителката.

Атрактивната бринета вели дека најмногу стравувала од тоа дека повеќе нема да може да ги гледа своите два сина – Џош и Џејмс, кои ги добила од бракот со поранешниот сопруг Џејсон Кунди.

Ова не е прв естетски подвиг на кој се одлучила актерката, а во минатото признала и дека имала операција на градите и низа на третмани за лице.

View this post on Instagram

Perfect day at @annabelsmayfair Annabel’s 🍸

A post shared by Lizzie Cundy (@lizziecundy) on

Слични објави

Џенифер Лопез има двојничка: Сличноста меѓу оваа девојка и пејачката е неверојатна! (ФОТО)

Igor

СТРАШНАТА БОЛЕСТ ѝ се вратила: Славната глумица ги одбројува деновите

Igor

Витни била злоставувана, но не од маж – Долгогодишната асистентка ја откри тајната која долги години морала да ја чува!

Igor

Поради овие намирници имате висок притисок, воспаленија и срцеви заболувања! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Еспресо

Грк кој спиел со над 4.000 жени предупредува: Тоа нема да ве исполни!

Еспресо

Остави Коментар

два + пет =

Слични објави

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Igor

Празник за машки очи: Провокативен танц на пејачката Теа Таировиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Бритни објави фотографија на која ја истакна ФИГУРАТА, но негативните коментари ја доведоа до депресија! (ФОТО)

Igor

ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ЈА ИЗГУБИ ЌЕРКАТА: Ти си моето срце – она што остана од него

Igor

Ќерката на Цеца го прослави роденденот на Миконос (ФОТО)

Igor