Најсексапилниот маж на светот сака само една жена: Џон Леџенд го открива рецептот за успешен брак! (ФОТО)

Пејачот Џон Леџенд и манекенката Криси Тиген се запознаа уште во 2007 година на снимањето на неговиот спот за песната „Stereo“. Криси била ангажирана да ја одигра улогата во екранизацијата на неговата песна.

Веднаш штом се сретнале имало искри, а и самата Криси во разговор за едно списание открила дека веднаш после снимањето се случило нешто помеѓу нив, но во официјална врска стапиле дури после година дена.

После снимањето на спотот, Џон заминал на турнеја, но продолжил да се допишува со Криси.
„Се заљубив во неа додека се допишувавме. Знаете, таа е многу вешта со зборовите. Нејзината смисла за хумор е тоа што го сакам најмногу кај неа. Не ни памтам колку телефонски разговори и пораки разменивме, но знам дека уште тогаш помислив дека тоа е жената со која сакам да го поминам остатокот од животот“.

После 4 години забавување, Џон ја запроси манекенката, а свадбата која како што вели била од бајките, се одржа во 2013 година на италијанското езеро Комо.

Криси рекла дека бракот никогаш не и бил приоритет. „Ми беше убаво во врската со него и никогаш не инсистирав да го потпишеме тој лист. Знаев дека нашата љубов е силна. Не сум традиционален тип, едноставно се чувствувам убаво кога сум со него и тоа е се што ми е потребно“, рекла таа.

Тие двајца денес имаат две деца, ќерката Луна и синот Мајлс.

На друштвените мрежи со следбениците споделуваат фотографии од семејните моменти и изгледа како да владее идила во нивниот дом.

View this post on Instagram

Luna's favorite dance routine

A post shared by John Legend (@johnlegend) on

Музичарот во едно интервју открил како успева да ја задржи страста и љубовта после толку години поминати заедно.

Иако Џон дефинитивно не открил топла вода во бојлер, уште еднаш не потсети сите дека тоа е еден од многу едноставните начини како да му покажеме на партнерот дека и понатака ни е важен и посебен, дури и после 11 заеднички години.

View this post on Instagram

Composing the theme song for American Chubbz

A post shared by John Legend (@johnlegend) on

„Купете цвеќе од време на време, нека вашиот партнер знае дека се уште е посебен. Мене Криси денес ми е попривлечна него ли пред 10 години, бидејќи сега тоа не е само физички. Ние сме тим и тоа не прави уште поповрзани него ли било кога“, рекол тој.

На одмет не е ни да напишете неколку љубовни стихови на вашата поубава половина, баш како што тоа го направи Џон со љубовната балада „All of me“ , која ѝ ја посвети на својата сопруга.

Слични објави

Одличен избор: Синди Крафорд и ќерка ѝ Каја во преубави модни комбинации (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 28 септември: Ракови, прифатете го ТОЈ повик!

Igor

Моника Белучи се најде во друштво на поранешниот сопруг на црвениот тепих во Венеција (ФОТО)

Igor

Брена се вклучи во живо од луксузната вила, вниманието на фановите го привлече еден детаљ зад неа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

„ЦРНАТА ОВЦА“ од популарниот бенд ЦЕЛОСНО СЕ СМЕНИ, фановите не ја препознаваат

Igor

Почина легендарниот комичар Тери Џонс од „Монти Пајтон“

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − шест =

Слични објави

Скандал пред изборот за песна за Евровизија во Србија: Европа на нозе поради српската пејачка, не престануваат да ја напаѓаат

Еспресо

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Еспресо

Аријана Гранде конечно ќе настапи на Греми наградите! (ФОТО)

Слободен Печат

Хуманоста во прв план: Иако имаат милиони, овие ѕвезди обожаваат да им помагаат на другите

Еспресо

Били Ајлиш се соблече на концерт во Мајами: Чувствувам како ме гледате! (ВИДЕО)

Еспресо

ПОПУЛАРНИТЕ СЕСТРИ ОГРАБЕНИ НА МИКОНОС: Крадците точно знаеле што бараат!

Igor