16.8 C
Скопје
04:03 - 20 мај, 2024

Надвор од Србија: Јелена Карлеуша откри каде ќе го продолжат своето образование нејзините наследнички

Српската пејачка Јелена Карлеуша пред неколку години одлучи Атина и Ника своето високо образование да го продолжат надвор од Србија.

Ќерките на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се во центарот на медиумскиот интерес уште од првиот ден од нивното раѓање. На само неколку месеци најпрвин постарата Атина, а потоа и помладата Ника позираа со своите познати родители за насловните страници на локалните магазини, па логично е јавноста толку да се интересира за нив.

Со појавата на социјалните мрежи, фокусот на двете девојчињата, пејачката и фудбалерот е многу поголем. Медиумите будно ги следат, нивните активности, модни избори, фотографии од патувањето заземаат голем медиумски простор, се со цел барем малку да допрат до секојдневието и реалноста на Карлеуша.

За разлика од помладата Ника, која има свој ТикТок и е многу активна таму, постарата Атина во последно време се чини дека малку се измори од насловите. Таа е многу внимателна со своите најави, а освен еден обид во светот на манекенството, кога сите им честитаа на Душка и Јелена, таа сè уште, барем јавно, не покажала склоност кон други професии.

Ника, исто така, никогаш не посочила што би сакала да се занимава.

Она што е сигурно е дека ниту таа ниту нејзината сестра не се заинтересирани за забава. Тие посетуваат приватно основно и средно училиште и досега се одлични ученици. Сигурно е дека во разговорот со родителите веќе споделуваат некои желби за кои најверојатно ќе дознаат дури кога ќе биде потребно да се запишат на студии.

Јелена еднаш се осврна на тој сегмент од својата приватност и истакна дека нејзините миленици ќе се школуваат во странство.

„Едно е сигурно, нашите ќерки ќе се школуваат во Лондон или Америка“, рекла одамна Карлеуша, која на своите наследници им посакува само најдобро, а бидејќи наставата ја следат двојазично, сигурно дека нема да им биде тешко. да се прилагодат на животот надвор од Србија.

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....