25.8 C
Скопје
14:31 - 28 мај, 2024

„Малиот е супер“: Полубратот на Марија Шерифовиќ го запозна внукот и откри како пејачката се снашла како мајка

Данијел Павловиќ, полубратот на Марија Шерифовиќ nа јавноста ` е познат по учеството во српското реално шоу „Операција триумф“ во 2008 година. За време на гостувањето во емисијата „Мој дан, Блиц дан“ тој откри колку му се допаѓа работата како автор, но и дека отишол да ја посети сестра му Марија Шерифовиќ за да го запознае нејзиниот син.

„Го видов бебето на Марио. Марија е како мед и млеко. Малиот е супер, расте, убав е, таа го ниша, му пее, спие веднаш до неа, тој сега е миленик на сите нас. Марија одлично се снајде како мајка, ладна вода“, откри Данијел за Блиц.

Инаку, на крајот на декември минатата година, српската пејачка доби дете со помош на сурогат мајка во Лос Анџелес. Целата бременост беше чувана во строга тајност. Таа зборуваше за својата желба да има дете порано во една телевизиска емисија.

„Откако се роди Марио, ми текна да ги откажам сите концерти и да ги одложам за најмалку една година и целосно да се посветам на се, дека мојот ум, душа и срце имаат само една задача, но се договоривме да одиме. Почнавме со проби, концерти ќе има, останаа уште многу малку билети за Загреб. Се оди според планот, само треба уште малку да спијам пред почетокот на турнејата “, изјави Шерифовиќ на Екстра ФМ.

Слични објави

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо

Астропрогноза за вторник, 28 мај: Лидерство за раковите, внимание за девиците

еспресо
Се вчитува....