11.8 C
Скопје
01:07 - 15 април, 2024

(Фото) Ивана Кнол купи стан во Мајами: Не е вила, но е мој и напорно работев за него

Ивана Кнол сподели со своите следбеници на социјалните мрежи дека го купила својот прв стан во САД, поточно во Мајами, каде што сега живее.

“Само што го купив мојот прв стан во САД. Не е вила, но е мој и напорно работев за него! Засекогаш сум му благодарна на татко ми кој ме воспита да бидам независна уште од мала”, напишала Кнол на Инстаграм.

„Уште пред да го посетам Мајами знаев дека тука ќе биде мојата база, но само база, бидејќи оваа бунтовничка нема постојана адреса на живеење“, напиша таа во друго стори.

Да потсетиме, убавицата се прослави по Светското првенство во 2022 година, а потоа се пресели во Америка каде работи како диџеј.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....