Кристина Димитријевска од Црна Гора се враќа со титула! (ФОТО)

Вчера се одржа финалето на „Мис Глоуб“ 2019 во Улцин, Црна Гора на кое Македонија ја претставуваше преубавата тетовчанка Кристина Димитријевска.

Кристина од Улцин се враќа со признание. Таа ја освои титулата „Мис фотогеничност“.

 

View this post on Instagram

 

yeees @miki.crnokrak @themissglobe

A post shared by Kristina (@kristina.dimitry) on

Инаку лиценцата за овој избор ја има модното студио „Црнокрак“.

Фото: Инстаграм

Димитриевска како што знаете е поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, а неодамна и таа ја објави својата прва песна со раперот Андреј Миске.

 

Слични објави

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо

ИЗГЛЕДАШ ПОМЛАДО ОД НЕА: Ким доби брутални коментари на фотографија од Норт

Igor

Луна Џогани во бела маичка под која нема градник пееше на забавата во „Задруга“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дали ќе ги препознаете? Погледнете ја трансформацијата на Џејсон Момоа, Вил Смит, Рајан Гослинг…

Еспресо

ГЛАДНИ И ПО ПОЈАДОКОТ? Тоа воопшто не е добар знак!

Igor

Не е Кардашијан, Шарлиз, Анџелина… Новата девојка на Бред Пит е духовен гуру!

Igor

Остави Коментар

15 + 12 =

Слични објави

Секс-бомби го „нападнаа“ Новак Ѓоковиќ во Лос Анџелес, едната од нив ја нарекуваат српската Ким Кардашијан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 9 октомври: Јарците ги очекува возбудлива авантура

Igor

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Каде е Лила?

Igor

„ВОГ“ ПРЕСУДИ: Ова е најпопуларниот летен фустан за 2019

Igor

Ким ја купи јакната на Мајкл Џексон за ќерка си! (ФОТО)

Слободен Печат