ФОТО: Водителката Александра Илиевска ужива во последните денови од бременоста

Водителката на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска со својот сопруг Александар го очекуваат своето прво дете.

Поради нејзината состојба, таа моментално е оправдано отсутна од емисијата и ужива во последните денови од бременоста.

Instagram
Instagram

Иако во последно време не можеме да ја видиме на тв – екраните, Александра на својот инстаграм – профил честопати споделува моменти од нејзиниот приватен живот.

Дека бременоста и паузата од работните обврски навистина ѝ годат, зборуваат нејзините објави на социјалните мрежи, на кои водителката едноставно изгледа поубаво од кога било.

Instagram
Instagram

Така, деновиве објави фотографија на која позираше во стилска, црно сива комбинација, со високи црни чизми и здолниште, честитајќи им ја новата година на своите пријатели и обожаватели.

Нека Новата година нè благослови со здравје, богатство и среќа. На здравје за одлична година“, посака таа.

Instagram
Instagram

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Сегашниот сопруг на Северина против поранешниот: Тоа не го прават луѓе, го прават длабоко несреќни личности! (ФОТО)

Еспресо

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЛАВОТ: Периодов ќе им донесе среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за “Не си моја” (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп 02.10.2019 среда, Раковите ги очекуваат проблеми, Овните ќе влетаат во авантура

Igor

Остави Коментар

шест + 13 =

Слични објави

Албанката која доминира на светските модни писти (ВИДЕО-ФОТО)

Igor

Славниот рапер Тајга проба да ја заведе Ава Карабатиќ на Инстаграм, а таа со ладнокрвна „корпа“ го спушти на земја (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО: Филм кој оствари рекордна заработка од почетокот на пандемијата

Еспресо

(ФОТО) Поранешниот ангел на Викторија Сикрет позираше гола за насловната на „Вог“: Ирина Шајк во „жешко“ издание!

Васко Спасоски

Не ни претпоставувале какво изненадување им подготвува: Меган Маркл се појави таму каде што НИКОЈ не очекуваше и упати МОЌНА порака

Еспресо

ДОЛГО ЧУВАНА ТАЈНА: Ова е вистинската причина за разводот на Дарко Лазиќ

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian