7.8 C
Скопје
20:44 - 20 февруари, 2024

(Фото) Сораја сподели среќни вести и фотографија! Пристигнуваат честитки од сите страни

Српската старлета Сораја Вучелиќ не се одвојува од синот Кан откако стана мајка.

Малиот Кан од самото раѓање носи брендирана облека, а ги има и најсовремените играчки.

Гордата мајка на Инстаграм се пофали дека малиот веќе и проодел.

„Официјално прооде“, напишала Сораја.

Инаку, Сораја Вучелиќ го облекува својот син Кан во најскапата гардероба.

– Оваа година беше една од најубавите за мене, бидејќи добив син кој ми го промени и разубави животот, за мене ова е најубавата година. Искрено, мислам дека сум родена за улогата на мајка, бидејќи без никакви подготовки се снајдов, како цел живот да го правам. Тој мајчински инстинкт дојде до израз, па сега сум стручно подготвена – изјавила Сораја и додала:

– Кој и да го види, сите се одушевени. Ништо не ми е тешко кога е Кан во прашање, дури и кога не спијам. Би сакала сè да наследи од мене најмногу затоа што сум горда на себе и на својот живот и ништо не би менувала. Би сакала да биде на мене, мојот карактер, мое сè… Мислам дека сè си доаѓа во свое време, не размислував во таа смисла дека треба да се случи. Сакам секоја жена да има барем едно бебе покрај себе, сега веќе ми недостасува новороденче, кога ќе видам штотуку родено бебе се топам. Јас сум непредвидлива. Ќе разговараме по Нова година, ќе има убави вести – порачала Вучелиќ во емисијата „Премиера – Викенд специјал“.

 

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....