15.8 C
Скопје
17:44 - 3 март, 2024

(Фото) Шокираше со бизарната желба: Јелена Карлеуша откри како сака да ѝ изгледа мртовечкиот ковчег

Српската пејачка Јелена Карлеуша фигурира на естрадата веќе три децении. Таа со години важи за една од најстилските јавни личности – како во регионот, така и во светот, а неколку пати беше и инспирација за светските ѕвезди.

По долга пауза од 11 години, таа годинава објави два студиски албума, што никогаш не се случило на домашната естрада, а многумина ја нарекуваат и „магионичарка на шоубизот“.

Таа е позната и по остриот јазик и јасните ставови, кои многу често ги објавува јавно на својот инстаграм-профил.

Иако често ја изненадува и шокира јавноста, се чини дека овој пат се надмина себеси. Со оглед на тоа дека ништо не препушта на случајноста и секогаш јасно знае што сака, таа откри каков ковчег сака и како треба да изгледа церемонијата.

„Бидејќи генерално се занимавам со дизајн, отсекогаш сум размислувала – Зошто погребниот ковчег мора да изгледа вака? Зошто секогаш истата досадна форма? Зошто копаме гроб во ваква форма? Зошто тој правоаголен момент? Зошто на пример ковчегот не е во облик на срце? Или пеперутка? Круг? Ѕвезди? Кога ќе умрам, сакам да ми направат ковчег во форма на срце!“, напиша Карлеуша и додаде:

„Не сум томпус, не сум некој дебел црв… јас сум јас! Јас сум сè што е во моето срце, а не во мојот бубрег! Сакам срце! А ако ме за*бете, верувајте, ќе знам! Јато птици ќе ве посе*ат и ќе знаете дека сум јас“, напиша пејачката на Инстаграм.

Слични објави

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо
Се вчитува....