ФОТО: Погледнете каква убавица има покрај себе фудбалерот Дарко Велковски!

Еден од најзаслужните за пласманот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство е ѝ младиот дефанзивец Дарко Велкоски.

Со неговите одлични игри во репрезентативниот дрес ги освои симпатиите на македонската јавност, а особено симпатиите на припадничките на понежениот пол.

Дарко и Тамара/Фото: Инстаграм

Но, можеби ќе ги разочараме, бидејќи срцето на Дарко веќе неколку години е во сопственост на убавата тетовчанка Тамара Чуприна.

Дарко и Чуприна се повеќе од три години заедно, но и двајцата не ја експонираат нивната врска многу.

Погледнете како изгледа убавата Тамара…

Тамара Чуприна/Фото: Инстаграм
Тамара Чуприна/Фото: Инстаграм
Тамара Чуприна/Фото: Инстаграм
Тамара Чуприна/Фото: Инстаграм

Слични објави

Хит на Инстаграм: Боја на коса која ќе ја обожуваме оваа пролет (ФОТО)

Igor

ТРИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА кои е подобро да ги купите еден број поголеми

Igor

Дневен хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

„Имам доверба во моето дете“: Анабела на удар на јавноста откако својата ќерка Нина (14) ја пуштила на море со момчето (ФОТО)

Васко Спасоски

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Igor

ДЕТЕКТИВИТЕ ОТКРИЈА ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Еве што е пронајдено во собата на Мајкл Џексон по неговата СМРТ!

Igor

Остави Коментар

19 − десет =

Слични објави

Авторски хороскоп за мај

Igor

Хелен Мирен: Јас не знам што е тоа грациозно стареење, но никогаш не би заминала „под нож“

Еспресо

Брена, Цеца и Драгана заедно: Вака порано се дружеле кралиците на турбо-фолкот (ВИДЕО)

Еспресо

Сè за совршен изглед на Оскарите: Познатата актерка морала да стои исправена во автомобилот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Igor

Три хороскопски знаци ПОСТУДЕНИ ОД МРАЗ: Ќе ви го скршат срцето без око да им трепне

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian