12.8 C
Скопје
18:27 - 28 февруари, 2024

(Фото) Ѕирнете во раскошниот дом на Никола Ѓуричко во Лос Анџелес: Малиот стан го заменил со луксузна куќа на два ката

Познатиот српски актер Никола Ѓуричко се прослави со улогите во бројни домашни телевизиски и театарски проекти, а кога доби улога во познатата серија „Stranger Things“, една од најпопуларните на платформата Нетфликс, одлучи да се пресели во Америка.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filip Shobot (@filipshobot)


Во договор со сопругата Љиљана и децата, замина дури на друг континент.

Домот на Никола Ѓуричкo во Америка на почетокот бил мал стан, но сега тоа е луксузна двокатна куќа со модерен мебел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Djuricko (@nikoladjuricko)


Шарени покривки, сини полици, тепих со интересни дезени, огромен телевизор, сето тоа можеме да го видиме на фотографиите кои Никола ги споделува на социјалните мрежи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Djuricko (@nikoladjuricko)


Никола неодамна откри како изгледа секојдневието на семејството Ѓуричко во Лос Анџелес.

– Појадуваме заедно, а потоа Љиља го носи Ѓорѓе на училиште, кое е многу блиску, додека јас ја возам Наџа до нејзиното училиште. Во автомобилот слушам ЦД-а за учење шпански јазик. Потоа ги извршуваме дневните обврски, се подготвуваме за тест за возење, го истражуваме градот, се справуваме со бирократијата, читаме сценарија, се дружиме со пријателите… Обично, како и сите други – рекол во една прилика за „Глорија“.

Ѓуричко ги одушеви сите кога се појави во Белград за да глуми во продолжението на филмот „Молња“, а потоа и кога дојде да го претстави својот музички бенд и првиот албум.

Никола е фронтмен на бендот, пее и свири на гитара, а исто така е и автор на две песни, додека другите членови се Срѓан Миленковиќ, тапанар и Саша Паниќ Мексико на бас гитара.

 

Слични објави

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо

(Видео) Вељко Ражнатовиќ ги засука ракавите и покажа како се чисти свињарник: „Разговорот“ со свињата е урнебесен

Еспресо

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо
Се вчитува....