ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Вистински достојна замена за Белата куќа… „Мар-а-Лаго“, луксузното одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на семејството Трамп, откако тие ја напуштија засекогаш Белата куќа.

Доналд Трамп „Мар-а-Лаго“ ја купил одамна во 1985 година, па управувањето со неа и го доверил на својата тогашна сопруга Ивана.

Големиот имот со соседното земјиште сега има статус на приватен клуб, што како што вели заедницата, ја ограничува должината на престојот на Трамп на 3 недели годишно.

Но правните лица на трамп го демантираа тоа, наведувајќи дека:

„Не постои документ или договор кој му забранува на поранешниот претседател Трамп „Мар-а-Лаго“ да ја користи како своја резиденција“, изјави портпаролот на деловната организација на Трамп.

Соседите во Палм Бич се револтирани од доаѓањето на семејството Трамп и сите се надеваат дека тие нема долго да се задржат во споменатата резиденција.

Семејстовто Трамп најави дека оваа нивна резиденција ќе ја користат за живот во поголем дел од годината, а за време на летото поради превисоките температури, ќе се преселуваат во некоја нивна друга недвижнина.

Како изгледа целата резиденција, погледнете на следните фотографии:

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Слични објави

Џенифер Лопез откри кој ќе ја испрати до олтарот за третиот брак

Igor

Видео хороскоп 16 јули 2019, вторник

Igor

Принц од Саудиска Арабија нуди 10 милиони долари за да помине една ноќ со Ким Кардашијан

Еспресо

Нивес Целзиус во провокативна поза во фустан без градник (ФОТО)

Еспресо

Натали Портман на црвениот тепих прошета во целосно проѕирен фустан (ФОТО)

Igor

Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

четири × три =

Слични објави

ФОТО: Лек за очи и душа: Жешки девојки од Инстаграм!

Васко Спасоски

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Igor

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Албанката која доминира на светските модни писти (ВИДЕО-ФОТО)

Igor

Сузана Гавазова не мирува! Пејачката објави провокативно видео на Инстаграм! (ВИДЕО)

Igor

ФБИ открива: Кој хороскопски знак е најголем сериски убиец?

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian