ЕГО ДО ВРВ: Доблестите на овие 3 хороскопски знаци лесно стануваат нивни маани

Датумот на раѓање ги одредува нашите особини и карактерот, тврдат астролозите.

Егоистичните и доминантни личности најчесто не се доживуваат себе како такви, додека пак околината и пречесто ги потенцира овие нивни карактеристики.

Некогаш ниту ним не им се допаѓа кога ќе забележат такво однесување кај себе. Нивната супериорност може да биде вистински проблем ако претераат.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

РАК

Овој хороскопски знак е многу грижлив, но има и своја малку потемна страна. Многу бара од себе, а уште повеќе од другите. Сака да го почитуваат, затоа што му е потребна афирмација од околината за да се чувствува добро. Затоа и некогаш „насилно“ доминира и се наметнува во своето опкружување.

ОВЕН

Овните немаат влакна на јазикот, не ги интересира мислењето на луѓето и најчеста реченица им е „Баш ми е гајле што мислат за мене“. Но, всушност им е… Искреното мислење може многу да ги повреди, особено ако не се поклопува со претставата што тие ја имаат за себе во својата глава.

СКОРПИЈА

Се работи за силен хороскопски знак кој секогаш застанува зад она што го има кажано. Поради тоа луѓето ги наградуваат со стравопочит, која пак им е потребна за да се чувствуваат добро во своја кожа. Но, во основа, сето тоа е последица на нивната ароганција која понекогаш е дури и неоснована.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се преврти желудникот кога ќе видите што прави (ВИДЕО)

Igor

Поранешниот ангел на Викторија се уште плени со совршениот изглед (ФОТО)

Igor

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Љубов или пари: Овие хороскопски знаци ќе ги изберат парите!

Еспресо

Карлеуша цела во бело, а градите „кипат“ од сите страни! (ФОТО)

Igor

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

17 − десет =

Слични објави

Дневен хороскоп за 5 април 2019, петок

Igor

Анастасија Ражнатовиќ направи драстична промена на себе: Никој не ја видел во вакво издание! (ФОТО)

Еспресо

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Еспресо

Жена роди бебе во такси, камерата снимила се (видео)

Igor

Пире од компири на француски начин (РЕЦЕПТ)

Igor

Славата не му удри во глава: Гитаристот на „Rolling stones“ на доделувањето на „Брит“ наградите дојде со метро! (ВИДЕО)

Еспресо