19.8 C
Скопје
04:48 - 20 јули, 2024

ЕГО ДО ВРВ: Доблестите на овие 3 хороскопски знаци лесно стануваат нивни маани

Датумот на раѓање ги одредува нашите особини и карактерот, тврдат астролозите.

Егоистичните и доминантни личности најчесто не се доживуваат себе како такви, додека пак околината и пречесто ги потенцира овие нивни карактеристики.

Некогаш ниту ним не им се допаѓа кога ќе забележат такво однесување кај себе. Нивната супериорност може да биде вистински проблем ако претераат.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

РАК

Овој хороскопски знак е многу грижлив, но има и своја малку потемна страна. Многу бара од себе, а уште повеќе од другите. Сака да го почитуваат, затоа што му е потребна афирмација од околината за да се чувствува добро. Затоа и некогаш „насилно“ доминира и се наметнува во своето опкружување.

ОВЕН

Овните немаат влакна на јазикот, не ги интересира мислењето на луѓето и најчеста реченица им е „Баш ми е гајле што мислат за мене“. Но, всушност им е… Искреното мислење може многу да ги повреди, особено ако не се поклопува со претставата што тие ја имаат за себе во својата глава.

СКОРПИЈА

Се работи за силен хороскопски знак кој секогаш застанува зад она што го има кажано. Поради тоа луѓето ги наградуваат со стравопочит, која пак им е потребна за да се чувствуваат добро во своја кожа. Но, во основа, сето тоа е последица на нивната ароганција која понекогаш е дури и неоснована.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....