АСТРО ПРИЈАТЕЛСКИ ПАРОВИ: Овие комбинации формираат вечни пријателства

Освен во љубовта, астрологијата има и компатибилни парови кога е и пријателството во прашање.

Според хороскопот, пријателството е во контрола на Меркур, која е планета на комуникацијата и им помага на луѓето да ја почувствуваат меѓусебната хармонија.

Па така, следниве астро парови формираат најстабилни пријателства:

ОВЕН И СКОРПИЈА

Ова пријателство им помага на двете страни да согледаат едно нешто од различни агли и според тоа да забрзаат или забават со акција. Овните се секогаш силна поддршка за Скорпиите, а Скорпиите умеат да покажат дека го ценат тоа.

БИК И ВАГА

Биковите и Вагите се одлични пријатели од причина што и двете страни обожаваат убави нешта, естетика, пари и задоволства. Заедно можат да најдат мотив за заеднички бизнис кој ќе им донесе удобен живот и на двајцата.

БЛИЗНАЦИ И ВОДОЛИЈА

Овие два знака секогаш имаат тема за разговор и креативните идеи никогаш не изостануваат. Имаат заедничка љубов кон животот, но и беспрекорна смисла за хумор. Нивните разлики само го надополнуваат ова пријателство.

РАК И РИБИ

Раковите се емотивни, а Рибите интуитивни, а заедно, создаваат креативен тандем и си се постојана морална поддршка еден на друг. Нивна најсилна страна е емпатијата, која си ја пружаат кога им е потребна.

ЛАВ И СТРЕЛЕЦ

Овие два огнени знака можат секоја идеја да ја претворат во акција и притоа никогаш да не изгубат од ентузијазмот, дури и ако едниот од нив почне да попушта. Овој астро пар одлично функционира и на емотивно поле. Тие разменуваат енергија и заедно се движат кон целта.

ДЕВИЦА И ЈАРЕЦ

Ова се најголемите ворхоколици во хороскопот, па сосема е очекувано да си бидат поддршка еден на друг во кариерата, особено доколку започнат заедничи бизнис. Нивната најпозитивна страна е целосната објективност еден кон друг.

Слични објави

Дневен хороскоп за 08.11.2019

Igor

ВИКТОРИЈА ЛОБА заглави кај влада (ФОТО)

Igor

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Карлеуша ги објави најболните моменти од својот живот (ВИДЕО)

Igor

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Igor

Жешката Вилдане (ФОТО)

Igor

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

14 + 10 =

Слични објави

На која и стои подобро? Манекенката ја ископира Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Том Круз сè уште е во карантин во Италија

Еспресо

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Еспресо

И принцот Хари наседна на телефонска измамата: Мислел дека му се јавува Грета Тунберг! (ВИДЕО)

Еспресо

По тепачката во родното место на сопругата Вељко Ражнатовиќ завршил во полиција

Еспресо

Дневен хороскоп за недела, 15 март: Близнаците ќе се вљубат во Овен, Јарците имаат проблеми со концентрацијата

Еспресо